Sobota 28. březen 2020
Svátek má Soňa

Litvínov - Řada změn čeká „jazykovou základní školu“ na Osadě. Nově se tato škola bude označovat oficiálním názvem Základní škola a Mateřská škola Litvínov, Podkrušnohorská 1589, okres Most. Z jejího názvu vypadne přívlastek „s rozšířenou výukou jazyků“, protože toto označení již neodpovídá skutečnosti.

Žáky i pracovníky školy však jistě více zaujme nové vybavení učeben tříd ZŠ i tříd MŠ, vybavení žákovských šaten a chodeb, školní kuchyně i dílen. To vše plánuje pořídit Základní škola a Mateřská škola Litvínov, Podkrušnohorská 1589, okres Most ze svého provozního rozpočtu. Z fondu investic pořídí škola také klimatizaci do třech kanceláří, které se nacházejí na jižní straně budovy, a v létě v nich stoupá teplota nad 30 stupňů. Z finančních prostředků z Krajského úřadu Ústeckého kraje škola plánuje pořídit učebnice, učební pomůcky, IT techniku.

Žáci také budou moci pracovat na deseti počítačích, které bezplatně škole nabídla Nadace Unipetrol. Jedná se o vyřazené PC a monitory, které plně vyhovují podmínkám školy. Další počítače a monitory škola získá od Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

Nadace Unipetrol podpořila finančním darem i ZŠ Litvínov - Hamr. Opětovně věnovala peníze pro pořízení pomůcek a zajištění obědů pěti dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí. Nadace Unipetrol jim vyčlenila částku 50 tisíc korun.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací