Pátek 22. leden 2021
Svátek má Slavomír

Litvínov - Elektrizace trati z Litvínova do Oldřichova u Duchcova finišuje. Potvrdila to krátkým prohlášením na twitteru Správa železnic. Osobní vlaky se mají na litvínovské nádraží vrátit 12. prosince.

Do té doby je zavedena na trati ve směru na Teplice náhradní autobusová doprava. „Před prosincovým obnovením provozu se zde pohybovalo speciální vozidlo společnosti TESMEC, ovládané posádkou Elektrizace železnic. Provoz osobní linky Ústí nad Labem - Litvínov v elektrické trakci se přiblížil,“ uvedla Správa železnic.

Celkové investiční náklady akce s názvem Revitalizace a elektrizace trati Oldřichov u Duchcova – Litvínov činí 1,1 miliardy korun bez DPH. Projekt je spolufinancován Evropskou unií. Příspěvek EU může dosáhnout až osmi set milionů korun. Národní financování zajišťuje Státní fond dopravní infrastruktury.

Dopravní koncept Ústeckého kraje počítá mimo jiné se zavedením přímých elektrických vlaků z centra regionu až do Litvínova. Součástí revitalizace trati z Oldřichova u Duchcova do Litvínova proto bylo i vybudování trakčního vedení na dosud neelektrizovaném 1,5 kilometru dlouhém úseku mezi Loukou u Litvínova a Litvínovem. První elektrický vlak odjel z Litvínova v polovině prosince loňského roku. Kvůli dalším pracem na opravě trati byla ale osobní doprava poté znovu přerušena.

Stavební práce mají dohromady trvat dva roky, úpravami prochází přibližně 13,5 kilometru trati. Ke zvýšení kultury cestování ve všech stanicích a zastávkách přispějí nová nástupiště v normové výšce 550 milimetrů nad kolejí. Přístup k vlakům bude plně bezbariérový. Vyšší bezpečnost provozu zajistí elektronické zabezpečovací zařízení 3. kategorie, traťová rychlost se zvýší až na 100 km/h. Dopravu budou dálkově řídit dispečeři ze stanice Louka u Litvínova.

Úplné dokončení je naplánováno na červenec 2021.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací