Pondělí 3. srpen 2020
Svátek má Miluše

Litvínov - Okresní soud v Mostě poslal o víkendu na podnět policie do vazební věznice 32letého muže z Litvínova. Ten měl krást ve dvou rodinných domech a pokusil se ukrást i kabel u veřejného osvětlení. Vyšetřovatel muže obvinil z přečinů krádeže vloupáním a porušování domovní svobody, za které mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

„Muž měl v lednu v obci Patrokryje vniknout na parcelu neobydleného domu a tam měl z domu odcizit tři balení měděného kabelu a prodlužovací kabel. V domě proboural strop a poškodil vstupní dveře. Celkem napáchal škodu za 17 800 korun,“ uvedla mluvčí policistů Ludmila Světláková.

V první polovině února se u obce České Zlatníky pokusil odcizit kabel veřejného osvětlení. Na akci vyrazil vybaven rýčem, kterým vykopal díry u dvou sloupů do hloubky až ke kabelu. Dílo zkázy ale nedokonal, neboť na místě byl vyrušen hlídkou policie a z místa utekl.

Klec spadla koncem minulého týdne, kdy se vypravil krást na jízdním kole. „Zamířil do obce Sedlec v dopoledních hodinách, u jednoho domu přelezl plot a oknem na ventilaci měl vniknout do domu, který důkladně prohledal a z domu měl odcizit 18 párů náušnic a další šperky, tvrdý alkohol i víno, elektronické cigarety, prázdné peněženky, žárovky, mobil i krabici od telefonu. Hodily se mu háčky na záclony a kroužky na garnyže a vzal s sebou i větší počet účtenek. S lupem daleko nedojel. Policisté oznámení o vloupání do domu začali hned prověřovat a u obce Patokryje si všimli muže na kole,“ dodává mluvčí policistů.

Větší část lupu měl ještě u sebe, ostatní prý nepotřebné odhodil u zahrádek na skládku, kde byly věci nalezeny. Celková škoda se vyšplhala na částku téměř osm tisíc korun.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací