Středa 23. září 2020
Svátek má Berta

Most - Kriminalisté a policisté obvodního oddělení Most Zahradní díky osobní a místní znalosti objasnili šest případů krádeží a jedno poškození cizí věci. Podle nich se měl sedmi skutků dopustit 30letý Mostečan. Ten byl již za majetkové delikty odsouzen a předloni se vrátil z výkonu trestu. V současné době je ve vazební věznici pro jiný delikt. Teď čelí obvinění z přečinů krádeže, krádeže vloupáním a poškození cizí věci. Za tyto činy mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. O případech informovala mostecká policie.

Obviněný měl v jedné mostecké drogerii odcizit dva parfémy, které si ukryl do kapes oděvů a poté odešel, aniž by za ně zaplatil. Na sídlišti Pod Šibeníkem měl kopem rozbít dvojitou skleněnou výplň vstupních dveří panelového domu a bytovému družstvu zanechal šestitisícovou škodu. Oknem měl v nočních hodinách vniknout do objektu aquadromu, odkud měl odcizit přenosnou pokladnu s finanční hotovostí a šeky na sport. Tam se škoda vyšplhala na částku 30 tisíc korun.

V červnu se měl po překonání dveří vloupat do restaurace na mosteckém sídlišti Zahradní a odcizil trezor s hotovostí, potraviny, alkohol a cigarety. Poškozenému majiteli způsobil škodu ve výši 86 tisíc korun. Jen o den později měl ukrást v supermarketu v Mostě 240 kusů žvýkaček za 4 000 korun. Další následující den zamířil do prodejny s nábytkem a odnesl si příbory za 13 tisíc korun. S lupem utíkal před zaměstnanci.

Čtvrtý den byl v mosteckém baru v centru města, kde využil nestřeženého okamžiku a z otevřené zásuvky vzal peněženku s hotovostí ve výši 22 tisíc korun.

"Ještě téhož dne byl zadržen policisty na ulici. Hlídka po něm pátrala a zadržený muž odpovídal popisu podezřelé osoby z baru. Policistům na místě uvedl falešné iniciály. Měl ale smůlu, policisté ho poznali. Našli u něj odcizenou hotovost ve výši 14 tisíc korun, část peněz již u sebe neměl. Jak naložil s odcizenými věcmi, policistům neuvedl. Při dvou krádežích v obchodech měl komplice a policie na případech nadále pracuje. Celková škoda dosáhla částky 155 tisíc korun," uvedla mluvčí Policie ČR Ludmila Světláková.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací