Sobota 25. září 2021
Svátek má Zlata

Most - Na terase restaurace v Mostě údajně došlo k potyčce mezi psy, která pak zapříčinila potyčku jejich majitelů. Jeden z nich pak podle oznamovatele, který se obrátil na tísňovou linku městské policie 156, vyhrožoval ostatním hostům ublížením na zdraví.

K události byla vyslána motohlídka strážníků, na relaci v radiostanici zareagovala také hlídka Policie ČR. Hlídky se na místě spojily s oznamovatelem. "Ten uvedl, že neznámý muž všechny urážel, následně z místa odešel, po chvilce se vrátil se zbraní zvanou „boxer“, a vyhrožoval hostům fyzickým napadením. Uvedený muž následně začal slovně napadat i policisty a strážníky, kteří ho vyzvali, aby zanechal protiprávního jednání," uvádí mluvčí strážníků Veronika Loucká. Muž výzvu neuposlechl a snažil se napadnout oznamovatele. "Proto byly použity donucovací prostředky a muži byla přiložena pouta. Při dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu muž nadýchal 2,63 promile. Po vyšetření v nemocnici po použití donucovacích prostředků strážníci muži sdělili, že bude správnímu orgánu oznámeno podezření ze spáchání přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci, a poučený muž z místa odešel," dodala mluvčí městských policistů.

O hodinu později přijal operační pracovník na lince 156 oznámení, že podnapilý agresivní návštěvník je zpět v restauraci a opět útočí na hosty proto, že na něj zavolali policii. Na místo tak musela znovu přijet motohlídka strážníků, která muže převezla zpět do nemocnice, kde lékař rozhodl o jeho umístění do záchytné protialkoholní stanice.

Podobný případ řešili strážníci o den později, tentokrát napadala hosty restaurace podnapilá žena. Strážníci ženu z restaurace vykázali bez použití donucovacích prostředků a nasměřovali k domovu. Žena strážníky uposlechla na první pokus.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací