Pátek 10. červenec 2020
Svátek má Libuše a Amálie

Ústecký kraj - Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje uspořádal ve středu 15. května krajské kolo soutěže HZS Ústeckého kraje a jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí ve vyprošťování zraněných osob u dopravních nehod. Soutěžilo se na náměstí 1. máje v Chomutově.

Soutěž se uskutečnila ve dvou kategoriích, profesionální a dobrovolní hasiči. V kategorii profesionální hasiči se soutěže zúčastnila družstva územních odborů HZS Ústeckého kraje a pozvané soutěžní družstvo HaZZ Nitranského kraje - Slovensko.

1705hzs1

V kategorii profesionálních hasičů zvítězilo družstvo Územního odboru Most, druzí byli slovenští příslušníci z Topolčan a na třetím místě skončilo družstvo Územního odboru Žatec. V kategorii dobrovolných hasičů zvítězilo družstvo JSDHO Rumburk před JSDHO Kadaň a třetí byli hasiči z JSDHO Klášterec nad Ohří.

1705hzs2

Soutěžní družstvo Územního odboru Most bylo nominováno na 25. ročník Memoriálu JUDr. Františka Kohouta ve vyprošťování u dopravních nehod, který se uskuteční dne 26. 09. 2019 v Praze.

1705hzs3

V kategorii dobrovolní hasiči se zúčastnila přihlášená soutěžní družstva jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí, předurčených pro zásahy u dopravních nehod, z Ústeckého kraje. Družstvo JSDHO Rumburk bylo nominováno na V. Mistrovství JSDHO ve vyprošťování u dopravních nehod.

1705hzs4

"Úkolem soutěžního družstva bylo bezpečné a efektivní vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozidla za použití požární techniky a věcných prostředků požární ochrany a nářadí používaného v jednotkách požární ochrany a za použití taktických a odborných postupů dle platných předpisů," uvedl mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

1705hzs6

6x foto: HZS Ústeckého kraje

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací